Гінекологія та ведення вагітності

Акушер-гінеколог – це лікар-спеціаліст, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань статевої системи представниць прекрасної статі. І, як відомо, гінеколог – один з найважливіших лікарів у житті жінки. Назва в цій сфері медицини походить від грецького gyne – «жінка» і пов’язане з вивченням захворювань, властивих тільки жіночому організму, насамперед – зовнішніх та внутрішніх (органів малого тазу) статевих органів (тобто, репродуктивної системи). Гінекологія тісно пов’язана з акушерством, яке вивчає фізіологічні та патологічні зміни в організмі жінки, пов’язані з вагітністю та пологами.

Є захворювання, які можуть протікати безсимптомно. І, щоб уникнути їх або виявити на ранніх стадіях, сучасні гінекологи рекомендують звертатися на огляд у плановому порядку всього лише два рази на рік. Об’єктивна оцінка стану репродуктивного здоров’я жінки дозволяє превентивно діагностувати захворювання жіночого організму. Це дозволить Вам почуватись комфортно та безпечно і забути про можливі хвороби та інфекції. Дані профілактичні заходи в рази збільшують ймовірність успішного лікування. Однак, є низка хвороб, симптоми яких дівчатам та жінкам не можна ігнорувати. Необхідно якнайшвидше записатися на прийом до гінеколога медичного центру «DIVERO» і Ваше жіноче здоров’я буде у надійних руках!

Менструальний біль, нерегулярний цикл, болі
внизу живота, виділення?

group 76

Коли останній раз ви проходили
профілактичний огляд у гінеколога?

Що лікує гінеколог?

 1. Захворювання інфекційно-запального характеру, в тому числі інфекції, які передаються статевим шляхом.

Дана група захворювань обширна і виникає, як правило, у зв’язку з попаданням інфекції в організм. Зазвичай нездужання супроводжуються зниженням імунітету з різних причин, іноді стартом для нездужання може стати звичайна застуда.

До захворювань інфекційно-запального характеру відносяться:

 • запалення слизових оболонок зовнішніх статевих органів, піхви, матки, придатків, яєчників, а також каналів, які з’єднують ці органи;
 • захворювання сечовидільної системи організму жінки, так як її стан безпосередньо впливає на статеву функцію;
 • хвороби, що передаються, головним чином, при сексуальному контакті – венеричні, а також ряд захворювань, які хоч і передаються статевим шляхом, але носять дещо інший характер ротікання, наприклад, трихомоніаз, кандидоз і т.д.
 1. Вірусні захворювання статевих органів: проблеми, викликані різними збудниками (вірусами папіломи людини, цитомегаловірусом, герпес вірусом та ін.), є причиною появи папіломатозних та/або герпетичних висипань зовнішніх статевих органів та ін.
 2. Ендокринні порушення.

Тут йдеться мова про порушення функції ендокринної системи та, як наслідок, гормонального фону у представниць жіночої статі різної вікової категорії. Такі порушення впливають на функцію макроорганізму в цілому, тому що зміни гормонального фону впливають на загальне самопочуття, настрій, сексуальне життя жінки.

До ендокринних порушень можна віднести надто ранні або, навпаки, пізні менструації, порушення регулярності циклу або наявність больового синдрому під час менструації; також сюди можна зарахувати і згасання статевої функції (зниження лібідо). Гінекологи успішно лікують будь-які з вище названих проблем.

Фактично рідко хто з дорослих жінок не потребує допомоги гінеколога. Привід для звернення до гінеколога буває і у дівчаток, які ще не досягли репродуктивного віку. Гінеколог лікує багато патології і захворювання гінекологічного характеру, ще у ранньому віці.

 1. Вікові зміни в організмі жінки, які багатьом приносять відчуття дискомфорту та порушують якість повсякденного життя, а саме: порушення сну, підвищена дратівливість, підчищена пітливість, часті «приливи», відчуття тривоги без відомих причин та порушення менструального циклу.

Коли потрібно йти до гінеколога?

 • профілактично двічі на рік;
 • при порушенні менструального циклу різного характеру (циклічності, кількості виділень під час менструації, больовому синдромі);
 • на етапі планування вагітності (рекомендовано двом майбутнім батькам, тобто подружній парі);
 • веденні вагітності (кожна вагітна жінка потребує індивідуального підхіду у веденні гестаційного періоду, що зможуть Вам забезпечити лікарі МЦ «Діверо»);
 • проблеми різного характеру на етапі планування вагітності;
 • дискомфортні відчуття, а саме свербіж, больові відчуття, печіння в ділянці зовнішніх статевих органів, а також поява виділень із статевих шляхів із неприємним запахом та різних висипів є показом до консультації лікарем гінекологом;
 • виникнення болів внизу живота, в тому числі під час статевого контакту;
 • відсутня чергова менструація згідно Вашого календаря;
 • при утриманні від статевих зносин не було двох і більше менструацій поспіль;
 • при сечовипусканні виникає відчуття дискомфорту в ділянці статевих органів;
 • при досягненні п’ятнадцятирічного віку у дівчинки не почалися менструації.

 

IMGL0214
photo 2023 04 21 13 37 32

 

Щоб встановити точний діагноз, гінекологу може знадобитися провести ряд додаткових обстежень. Обсяг необхідного обстеження підбирається у кожному даному випадку індивідуально. Це можуть бути: кольпоскопія, біохімічні аналізи крові (наприклад, для визначення рівня статевих гормонів), консультації суміжних спеціалістів: уролога, ендокринолога, УЗД органів малого тазу та інших органів і систем, а також різноманітні спеціалізовані тести на наявність тої чи іншої статевої інфекції.

У медичному центрі «DIVERO» можна провести всі гінекологічні обстеження за допомогою сучасного ультразвукового апарата за допомогою трансвагінального та/або трансабдомінального датчика. Цей метод діагностикидає близько 70% інформації лікарю гінекологу про стан здоров’я жіночих статевих органів.

Консультація гінеколога  завершується призначенням лікування (при потребі, індивідуально). Коли лікар зібрав усі дані та встановив діагноз, він розробляє схему подальшої терапії. Гінекологи «ДІВЕРО» дотримуються сучасних європейських стандартів лікування захворювань. Індивідуальний підхід, сучасна діагностика, застосування препаратів із доведеною ефективністю – основа успішного лікування.

Ведення вагітності

Вагітність – це хвилюючий період у житті кожної жінки. І не має значення – це вперше чи ні. Важливим є те, що в цей час поруч з жінкою повинен бути фахівець, який відповість на всі питання, що хвилюють, надасть кваліфіковану консультативну та медичну допомогу. Саме тому важливо ставати на облік у зв’язку з вагітністю в медичний заклад.

Стати на облік у зв’язку з вагітністю можна в будь-який час, але краще це зробити відразу після того, як ви дізналися про своє становище.

Коли гінеколог бачить вагітність?

Прийшовши на огляд до гінеколога, лікар може запідозрити вагітність з перших днів затримки за характерними ознаками, які жінка може і не помітити. За допомогою УЗД вагітність можна діагностувати вже з 2-3 тижнів, а серцебиття плода побачити з 5-6 тижнів вагітності. Ось і відповідь на питання, коли гінеколог може побачити вагітність. Вагітна жінка має стати на облік з приводу вагітності до 12 тижнів. На ранніх термінах лікар отримає вихідні дані про стан організму і зможе прогнозувати, а значить запобігти можливим ускладненням.

Якщо вагітність проходить фізіологічно (без ускладнень), жінці достатньо в плановому порядку проходити на візити до акушер-гінеколога. Але кожна вагітність індивідуальна. Тому дуже важливо знайти саме свого лікаря, який підтримає і завжди відповість на будь-які питання. Кожен гінеколог спостерігає вагітність відповідно до протоколів та клінічних настанов МОЗ України, але кожна жінка знає, що повинен бути «свій» жіночий лікар, якому повністю можеш довірити своє здоров’я і безпеку майбутньої дитини.

Програма ведення вагітності:

Пакет спостереження вагітності «Комфорт»

(в терміні з 6-го тижня і до пологів)

Перелік обов’язкових обстежень та консультацій 

№ п/пКонсультації та обстеженняКількість
1Консультація акушера-гінеколога первинна1
2Консультація акушера-гінеколога повторна10
3Консультація окуліста1
4Консультація терапевта/сімейного лікаря2
5Консультація лікаря-ендокринолога1
Інструментальні дослідження
6Електрокардіограма1
7Кольпоцервікоскопія1
8УЗД черевної порожнини1
9УЗД щитоподібної залози1
10УЗД нирок1
11УЗД молочної залози1
12УЗД з допплерографією (з 6 до 13 тижня вагітності) – один плід1
13УЗД з допплерографією (після 13 тижня вагітності) – один плід4
14УЗД-цервікометрія при вагітності (тільки для вагітних ВАД)1
15Доплерометрія фетоплацентарного-плодового кровотоку (тільки для вагітних ВАД)4
16Біофізичний профіль плоду2
Лабораторні дослідження
17Загальний аналіз крові та лейкоцитарна формула, ШОЕ3
18Загальний клінічний аналіз сечі (фізичні властивості, реакція сечі, білок, глюкозурія, кетонові тіла, білірубін, уробілін, кров, мікроскопія осаду)10
19Група крові, Rh-фактор, ID-система1
20СНІД (антитіла до  ВИЛ 1/2)3
21Сифіліс РСК2
22Гепатит В HBsAg1
23Гепатит С  (антитіла сумарні IgM і  IgG до HCV)1
24ПАП-тест (цитоморфологічне дослідження епітелію із цервікального каналу та шийки матки)1
25Бактеріоскопічне дослідження урогенітальних виділень3
26Бактеріологічне дослідження урогенітальних виділень + а/б2
27Бактеріологічне дослідження сечі на мікрофлору + а/б2
28Виявлення стрептококів групи В із ректальних та урогенітальних мазків1
29Тиреотропний гормон (ТТГ)1
30Герпес IgG тип 11
31Герпес IgG тип 21
32Герпес IgM тип 1,2 (загальний)1
33Токсоплазма IgG1
34Токсоплазма IgM1
35Краснуха IgG1
36Цитомегаловірус IgG до CMV1
37Цитомегаловірус IgM до CMV1
38Глюкозотолерантний тест для вагітних (2 години)1
39Білірубін загальний3
40Аланінамінотрансфераза (АЛТ)3
41Аспартатамінотрансфераза (АСТ)3
42Сечовина3
43Креатинін3
44Загальний білок3
45Глюкоза (плазма)3
46Феритин1
47Коагулограма (ПТ, ПТІ, МНО, АЧТЧ, ТЧ, фібриноген, тромботест, етаноловий тест)3
48Пренатальний біохімічний скринінг 1-го триместру1
49Пренатальний біохімічний скринінг в II триместрі1
50Альфа-фетопротеїн (АФП) DELFIA1

 

Переваги ведення вагітності в медичному центрі «ДІВЕРО»:

– індивідуальний підхід до ведення вагітності кожної пацієнтки;

– сучасне обладнання (кардіотокограф, найсучасніші УЗ-апарати);

– усі лікарі акушер-гінекологи мають вищу кваліфікаційну категорію та наукову ступінь;

– усі гінекологи МЦ «Діверо» володіють найновішою та найсучаснішою науковою інформацією «Up to date»;

– лікарі МЦ постійно на зв’язку.

 

Вакцинація

Вакцинація «Градасіл»

Показання:

Вакцина Гардасил показана до застосування дівчатам та жінкам віком від 9 до 45 років для попередження захворювань, які викликаються ВПЛ 6, 11, 16, 18 типів, у тому числі раку шийки матки, вульви, піхви та раку анального каналу; передракових та диспластичних станів; генітальних кондилом; інфекцій, спричинених вірусом папіломи людини.

Вакцинація «Церварикс»

Показання:

 • дівчатка у віці від 9-12 років (в цілому, вакцинація проводиться жінкам до 60 років при дотриманні певних умов).
 • попередження розвитку гострих і хронічних патологічних процесів, що викликаються ВПЛ 16 і 18 типів.
 • профілактика атипових перероджень і передпухлинних станів репродуктивних органів.
 • попередження розвитку цервікального раку.

Зробити щеплення «Церварикс» бажано до початку статевого життя. Тільки в цьому випадку, вакцина від ВПЛ надійно захистить від зараження вірусом, попередить злоякісне переродження клітин.

Протипоказання вакцинації:

 • непереносимість окремих компонентів вакцини «Градасіл», «Церварикс»;
 • алергічні реакції на попередні введення препарату;
 • гострі інфекції або загострення хронічних хвороб;
 • висока температура тіла;
 • пухлинні захворювання;
 • вагітність і період годування груддю.

Жіноче здоров’я вимагає дбайливого ставлення. Регулярні відвідування лікаря необхідні для профілактики (наприклад, щоб попередити захворювання або підібрати правильні засоби контрацепції). Своєчасний візит до гінеколога, пов’язаний, на перший погляд, із дрібними проблемами, допомагає уникнути жінкам серйозних порушень здоров’я.

Тож, акушер-гінекологи Медичного центру «ДІВЕРО» якісно нададуть Вам наступні послуги:

 • діагностика і лікування захворювань та патології жіночої статевої системи;
 • підримка фізіологічного та психологічного здоров’я жінки, які залежать від гормональних змін у різні періоди життя;
 • дослідження репродуктивної функції жіночого організму;
 • ведення вагітності усіх жінок, а також у жінок, які мають обтяжений акушерсько-гінекологічний та соматичний анамнези;
 • післяпологове відновлення;
 • прегравідарна підготовка (підготовка до вагітності подружньої пари);
 • медичний супровід здорових жінок усіх вікових категорій;
 • онкопрофілактика;
 • антиейджінг.

ВІДЕОБЛОГ

Міфи про вагітність

Огляд кабінету гінеколога в медичному центрі Діверо

Лікарі Акушери-гінекологи

Лікар акушер-гінеколог, кандидат медичних наук
Лікарський стаж: 15 років

Ціни

Первинна консультація лікаря акушера-гінеколога
700ГРН
Повторна консультація лікаря акушера-гінеколога
500ГРН
Ін'єкція п/шкірно в промежину
200ГРН
Ін'єкція в шийку матки (без вартості препарату)
200ГРН
Піхвовий тампон (1 процедура)
150ГРН
Піхвова ванночка (1 процедура)
150ГРН
Постановка ВМК (без вартості спіралі)
1600ГРН
Видалення ВМК
1500ГРН
Радіохвильова деструкція кондилом
1000ГРН
Радіохвильова абляція шийки матки (без вартості операійного набору)
3000ГРН
Біопсія для гістологічного дослідження
500ГРН
Радіохвильове видалення новоутворень промежини до 5 мм (до 10 одиниць без вартості набора)
1200ГРН
Радіохвильове видалення новоутворень промежини до 5 мм (до 20 одиниць без вартості набора)
2000ГРН
Кріогенне лікування ерозії шийки матки
1500ГРН
Кріогенне видалення кондилом/папілом жіночих статевих органів (до 5 одиниць)
1000ГРН
Кріогенне видалення кондилом/папілом жіночих статевих органів (до10 одиниць)
1500ГРН
Ультразвукова ехосальпінгографія (без наркозу)
1600ГРН
Експрес-тест на вагітність (сеча)
120ГРН
Експрес тест для визначення рН вагінального середовища
120ГРН
Експрес тест на виявлення навколоплідних вод в вагінальних виділеннях
550ГРН
Видалення чужорідного тіла з піхви
400ГРН
Хімічна деструкція ерозії шийки матки (лікування захворювань шийки матки солковагіном) - (1 процедура без вартості препарату)
800ГРН