Патч-тести

Що таке ПАТЧ-тест?

Це аплікаційний шкірний тест (алергопроби) для діагностики причини контактного дерматиту. За допомогою патч- тестів (алергопроб) можливо точно встановити причину контактного дерматиту, в тому числі на метали (нікель і кобальт), а також на цілий ряд інших гаптенів, які входять до складу стоматологічних матеріалів.

Наш медичний центр спеціалізується на проведенні алергопроби (патч-тестів) набором найбільш поширених хімічних сполук, металів, стоматологічних матеріалів, які схвалені для діагностики контактного дерматиту  Європейською науково-дослідницькою групою з проблем навколишнього середовища і контактного дерматиту (EECDRG).

Техніка проведення патч-тесту

На шкіру спини в області між лопатками наноситься пластир з невеликою кількістю хімічної речовини. Результат оцінюється через 24-48 год для первинної оцінки реакції, яка проводиться через 30 хв після видалення патч-тесту. Повторно результати тесту оцінюються через 48 годин після постановки, потім через 3 або 4 дні і, якщо необхідно через 7 днів. У разі, якщо у пацієнта є сенсибілізація до контактних алергенів або алергія на стоматологічні матеріали, на ділянках шкіри, які контактували з ними, спостерігається місцева реакція.

Підготовка пацієнта до алергопроби (патч-тестування)

Шкіра спини пацієнта повинна бути чистою, без висипань, щоб уникнути хибнопозитивних результатів тесту. Скасувати прийом топічних або системних глюкокортикостероїдів за 2 дні до проведення тестів. Після постановки патч-тесту необхідно уникати фізичного навантаження (щоб уникнути пітливості) і не митися на час проведення тесту.

Алергія на стоматологічні матеріали

Алергія на стоматологічні матеріали може призводити до небажаних наслідків включаючи відторгнення протезів, контактний дерматит і інші симптоми. Ми рекомендуємо перед встановленням протеза проводити патч-тест з основними речовинами, що застосовуються в стоматологічних матеріалах. Ми зможемо правильно дати рекомендації для стоматолога і пацієнта, у якого діагностовано алергія на стоматологічний матеріал, про те який компонент або матеріал викликає алергію, і не дає нормально носити зубний протез.

У клініці розроблена унікальна панель з тридцяти (30) основних гаптенів, доступних для тестування – Стоматологічний скринінг DS-1000.

Ознайомитися з панеллю для тестування

Алергія на метал

Нікель, кобальт, хром – метали, які можуть викликати симптоми алергічного дерматиту при контакті зі шкірою. Алергія на метал проявляється у вигляді місцевих реакцій, а також може проявлятися як хронічні стани, такі як фіброміалгія і синдром хронічної втоми.

Контактний алергічний дерматит на метали виявляють за допомогою патч-тестів. Іони металів, які, як вважають, викликають алергічну реакцію, наносять на патч, який потім поміщають на шкіру. Патч залишають на місці і реакцію оцінює лікар через 24, 48, 72 години після нанесення патча на шкіру. Почервоніння, подразнення, виразки або висипання можуть свідчити про наявність алергії до металу.

Металева скринінг серія – містить оригінальний склад в кількості 10 гаптенів з хімічних речовин і з’єднань, які мають вплив на пацієнта. Серія містить в основному метали і пластмаси.

Ознайомитися з панеллю для тестування

Алергія на хімічні речовини

Висипи на шкірі, свербіж шкіри, контактний алергічний дерматит часто викликані хімічними подразниками, що містяться в різних побутових розчинах вдома або на роботі.

Спеціально для встановлення причини контактного алергічного дерматиту була розроблена панель для ПАТЧ-тестування.

Ознайомитися з панеллю для тестування