Різноманітність алопеції: від вродженої до стресової

Алопеція являє собою аутоімунне захворювання, яке провокує непередбачуване випадіння волосся як у чоловіків, жінок, так і дітей.

Види та причини алопеції

 • Вроджена алопеція – рідкісне явище, може проявлятися як повне облисіння (вроджена атрихія) або витончення волосся (вроджений гіпотрихоз). Часто така патологія супроводжується порушеннями роботи ендокринної системи та розвитку шкірного покриву.
 • Андрогенна алопеція – характеризується стоншенням і втратою волосся на голові, починаючи з лобових і тім’яних зон, що поступово поширюється на інші ділянки. Частіше зустрічається в чоловіків молодого та середнього віку. У жінок спостерігається рідше і проявляється витонченням волосся на маківці. Найчастіше цей стан передається у спадок.
 • Себорейний тип алопеції пов’язаний із себорейним дерматитом, запальним захворюванням шкіри, яке часто вражає шкіру голови.
 • Симптоматична алопеція – є прямим наслідком певних зовнішніх або внутрішніх впливів на організм. Може виникати після інфекційних захворювань, пологів, операцій, за ендокринних порушень, анемії, туберкульозу, сифілісу, променевої хвороби та інших станів. У більшості випадків волосяний покрив у пацієнтів з часом повністю відновлюється.
 • Рубцевий тип алопеції розвивається на ділянках шкіри з рубцевими змінами, наприклад, після глибоких шкірних інфекцій або травм.
 • Гніздова алопеція характеризується утворенням вогнищ (3-5 см) повного випадіння волосся, без запальних проявів. Залисини круглої та овальної форми можуть з’являтися на голові, бороді, рідше – бровах, віях, зоні паху та лобка. Часто починається раптово у молодих людей і пов’язана з психоемоційним стресом, травмами, порушеннями в нейроендокринній системі, інфекціями. Може поєднуватися з трофічними змінами нігтів і вітиліго.

Симптоми алопеції

 1. Випадіння волосся;
 2. Витончення волосся;
 3. Лисі плями;
 4. Зменшення об’єму волосся;
 5. Зміна структури волосся;
 6. Свербіж або подразнення шкіри голови.

Якщо ви помітили ці симптоми, важливо звернутися до лікаря для діагностики та призначення лікування. Випадіння волосся може бути сигналом про інші захворювання або результатом стресу, гормональних змін та інших чинників.

Способи лікування алопеції

Терапія може включати різні методи, кожен з яких спрямований на вирішення конкретних проблем, пов’язаних із захворюванням:

Застосування засобів, що поліпшують мікроциркуляцію. Лікар може призначити препарати, які сприяють поліпшенню кровообігу в шкірі голови, що стимулює ріст волосся.

Призначення вітамінів. Приймання вітамінних комплексів, особливо тих, що містять вітаміни групи B, а також A, E, C і мікроелементи, як-от залізо, цинк, магній, сприяє зміцненню волосся і здоров’ю шкіри голови.

Подразнювальна терапія. Застосування засобів, що викликають легке подразнення шкіри голови, що сприяє росту волосся.

Фізіотерапевтичні методи лікування. Процедури, такі як лазерна терапія, ультразвукове лікування, електростимуляція, можуть поліпшити стан шкіри голови і стимулювати ріст волосся.

Усунення вогнищ фокальної інфекції. Лікування інфекційних захворювань, які можуть бути пов’язані з випадінням волосся, наприклад, інфекції шкіри голови.

Лікування супутніх патологій, таких як гормональні порушення, аутоімунні захворювання або недостатність харчування, які можуть спричиняти облисіння.

АЛОПЕЛЬ – засіб для волосся, розроблений для боротьби з андрогенетичною та вогнищевою алопецією. У його складі застосовано передові технології молекулярної активації, які природним чином забезпечують енергією волосся і шкіру голови, а також сприяють зниженню оксидативного стресу, шкідливого для здоров’я, що виникає у волосяних фолікулах і клітинах шкіри.

АЛОПЕЛЬ – це природний продукт, який не має протипоказань і побічних ефектів.

Приклади результатів лікування:

Дівчинка, 9 років. Після 3 тижнів використання піни Алопель.

Жінка, 59 років. Діагноз андрогенна алопеція. Після 3 тижнів використання піни Алопель.

Ефективне лікування алопеції часто вимагає комплексного підходу, що включає кілька методів. Важливо консультуватися з лікарем для визначення найбільш підходящого плану терапії, з огляду на конкретну причину і тип захворювання. Пацієнтам з діагнозом алопеція, лікування в Київ е надають фахівці клініки “ДІВЕРО”. Записуйтеся на прийом у зручний для вас час. Ми виявимо причину захворювання, підберемо дієве лікування і допоможемо відновити здоров’я волосяних цибулин.