УЗД при вагітності: знайомство з малюком та моніторинг його розвитку

Ультразвукове дослідження при вагітності як магічне вікно, що відкриває світ внутрішньоутробного життя майбутньої дитини. Процедура стала невід’ємною частиною сучасного акушерства, даруючи батькам унікальний досвід знайомства зі своїм малюком задовго до його народження.

Без заголовка

Коли йти на УЗД під час вагітності

Діагностика є обов’язковою, дозволяє своєчасно виявити та запобігти у пацієнта можливих ускладнень. Найкращий час для першого огляду та УЗД вагітності з 3-го тижня затримки (5-6 тиждень вагітності). Лікар підтвердить факт вагітності (маткової, типової чи нетипової, позаматкової). Також акушер-гінеколог після огляду назве точний термін вагітності та передбачувану дату пологів.

Безпека УЗД для вагітних

Метод ґрунтується на використанні звукових хвиль, абсолютно безпечних для здоров’я як дитини, так і жінки. УЗД при вагітності не включає впливу радіації, що виключає будь-який ризик для малюка, що розвивається. Це робить дослідження ідеальним інструментом для регулярного моніторингу, забезпечуючи необхідну інформацію про здоров’я малюка без будь-яких побічних ефектів.

 

УЗД у 1 триместрі вагітності (11-14 тиждень)

У ході діагностики проводять ранню оцінку розвитку плода та визначають ризик хвороб: дефекти серця, мозку (аненцефалія), опорно-рухового апарату (Спіна Біфіда – розщеплення хребетного каналу), а також деякі аномалії лицьових структур, такі як ущелина губи чи піднебіння.

Оцінка ризиків хромосомних аномалій: таких хвороб як синдром Дауна, синдром Патау, трисомія 18, а також інших дефектів.

Анатомічний огляд та оцінка серцебиття: лікар перевіряє внутрішні органи, структуру мозку та хребта. У фокусі уваги при огляді та серці. Серцебиття на цьому етапі розвитку зазвичай коливається в діапазоні від 110 до 160 ударів за хвилину.

Перевірка розташування плаценти та оцінка обсягу амніотичної рідини.

Оцінка стану шийки матки та аналіз кровотоку в маткових артеріях дозволяє ідентифікувати у пацієнтки ймовірність передчасних пологів або затримки у розвитку малюка.

Виявлення багатоплідної вагітності, визначення наявності плаценти чи амніотичного міхура кожному за плода.

Акушер-гінеколог за результатами УЗД вагітності може рекомендувати додаткове генетичне обстеження, якщо це необхідно, або призначити лікування. Важливо, що на цих термінах жінка може без ризику для свого здоров’я ухвалити рішення щодо подальшого збереження вагітності.

 

УЗД у 2 триместрі вагітності (18-21 тиждень)

На цьому етапі діагностика дає можливість детально оцінити розвиток систем та органів плода відповідно до терміну вагітності.

Дослідження анатомії плода: лікарі перевіряють будову мозку, обличчя, хребта, серця, шлунка, кишечника, нирок та кінцівок.

Вимірювання плода: оцінка розмірів плода (голови, кола живота та довжина кісток).

Оцінка положення плаценти: перевірка її розташування щодо шийки матки.

Визначення статі дитини: якщо вона знаходиться у відповідному положенні.

Кількість амніотичної рідини: оцінка її обсягу (мало- та багатоводдя).

Виявлення аномалій розвитку: виявлення можливих патологій кісток, нирок та інших органів.

 

УЗД у 3 триместрі вагітності (30-34 тиждень)

Дослідження допомагає лікарям та майбутнім батькам переконатися в тому, що дитина розвивається нормально і готова до появи на світ.

Оцінка кількості навколоплідних вод та зростання плоду: вимірювання розміру голови, живота та стегон плода.

Визначення становища плоду: чи то тазове, головне чи поперечне становище, що грає ключову роль стратегії підготовки до пологів.

Стан плаценти: оцінка розташування, зрілості та функціонального стану, товщини та кровопостачання.

Перевірка життєво важливих функцій: контроль серцебиття плода, дихальних та інших рухів.

УЗД при вагітності на цьому етапі допомагає оцінити необхідність кесаревого розтину або малих операцій після народження.

Позапланові дослідження

Додаткове УЗД вагітності може призначатися за наявності патологій або ускладнень. У разі появи деяких симптомів: боїв у нижній частині живота, кров’яних виділеннях, відсутності рухів плода.

Вагітність важливий та хвилюючий період у житті кожної жінки, який потрібно провести під наглядом кваліфікованих лікарів. Довіривши ведення вагітності фахівцям клініки «ДИВЕРО» ви отримаєте індивідуальний підхід, доступ до сучасного діагностичного обладнання та постійний зв’язок із лікарем.

Запис на обстеження