Імунітет – це захисна реакція організму і його здатність протистояти дії шкідливих ушкоджують речовин або чужорідних організмів. Саме завдяки імунітету, наш організм легко справляється з різними захворюваннями. Від працездатності імунної системи залежить здоров’я всіх інших систем організму, так як вона є провідною. Терапія різних недуг, без урахування стану імунної системи, може призвести до хронізації процесу.
Багато людей, хто задається питанням: Як зміцнити, (підвищити, збільшити) імунітет!? Але щоб правильно впливати на імунітет, необхідно чітко розуміти, в якому стані знаходиться наша імунна система зараз, а саме:
- нормальному,
- виснаженому,
- гіперреактивному.
Від цього залежить, як підвищити, зміцнити імунітет. Адже імунітет – складна багаторівнева система, у кожного вона працює на різних рівнях. І без належної діагностики клітин і органів можна, навпаки, посилити проблеми в організмі, порушивши таким чином баланс клітини і / або органу. Візуальним проявом імунітету, що знаходиться «не в нормі», служить алергічна реакція організму, аутоімунні захворювання. Всім відома алергія – це саме підвищений імунітет. Але не весь, а якихось певних ланок. Тому, підвищення імунітету необхідно проводити не загальним зміцненням, а впливом на певні ланки імунної системи.
Коли потрібно звернутися до імунолога?
- Часті застуди, ГРВІ у дорослих та дітей
- Аутоімунні захворювання
- Ви хочете вакцинуватися або хочете вакцинувати дитину та не знаєте з якої вакцини почати
- Постійне загострення хронічних захворювань
- Підвищена температура до 37 градусів впродовж дня, що тримається кілька тижнів
- Імунотерапія онкологічних, аутоімунних та запальних захворювань
Пріоритетні напрямки роботи наших лікарів-імунологів:
- первинні та вторинні імунодефіцити;
- дорослі та діти, що часто хворіють;
- рецидивуюча герпесвірусна інфекція;
- синдром хронічної втоми;
- тривалий субфебрилітет;
- лімфаденопатія;
- постковідний синдром;
- стан після проведеної хіміотерапії, променевої терапії;
- стан після тимоектомії, спленектомії;
- оцінка імунограми;
- харчова непереносимість;
- всі питання щодо обов’язкової, рекомендованої, екстреної вакцинації;
- вакцинації дітей та дорослих (підготовка, індивідуальний план щеплень, контроль імунної відповіді).
Поради нашого фахівця з підтримки правильної роботи імунітету.
Виходячи з того, що сучасна людина веде не дуже активний спосіб життя і екологічні умови в основному несприятливі, на жаль, в першу чергу страждає імунна система. Для підвищення покращення роботи імунної системи необхідно:
- Частіше перебувати на свіжому повітрі;
- Вести здоровий спосіб життя;
- Не піддаватися стресовим станам;
- Займатися спортом;
- Здорово харчуватися;
- Повноцінний сон (7-9 годин) в провітрюваному приміщенні;
- Не дозволяти собі перевтомлюватися, відпочивати.
Дитяча імунологія
Дитяча імунологія об’єднує в собі педіатрію, як область клінічної медицини, і імунологію. Якщо дитина часто хворіє, відчуває нездужання, часто втомлюється, лікарі часто підозрюють проблеми з імунною системою. Одним з напрямків дитячої імунології є алергічні захворювання. Алергічні захворювання тісно пов’язані з порушенням імунної системи. Саме прояви на шкірі є тим сигналом, який показує, що батькам необхідно показати дитину дитячому імунологу. Дитяча імунологія охоплює такий же аспект в медицині, як профілактична вакцинація (щеплення). Щеплення є своєрідним «щитом» для організму, завдяки їм в організмі виробляється імунітет на хвороби і інфекції. У наш час все більше бояться проводити вакцинацію дитини. Але для здорового організму щеплення не несе ніякої небезпеки. У нашому медичному центрі працюють професійні лікарі-імунологи, які завжди зможуть знайти підхід до дитини. Наш медичний центр має можливість провести повну і точну діагностику імунної системи та лікування, на міжнародному рівні стандарту якості. Приходьте на діагностику імунної системи до медичного центру «ДІВЕРО» і наші фахівці відновлять здорову роботу імунітету.
лікарі-Імунологія
доктор медичних наук, професор
Лікарський стаж: 35 роки