Уретрит

Уретрит – це запалення сечовипускального каналу, уретри, яке зустрічається як у чоловіків, так і жінок. Однак у чоловіків (в силу особливостей будови чоловічої сечостатевої системи) хвороба проявляється гостро і помітно, в той час як у жінок вона може іноді протікати практично без симптомів.

Найчастіше уретрит проявляється відчуттям печіння і різі по ходу уретри. Через деякий час з зовнішнього отвору уретри з’являються виділення, рясні або мізерні, часом відрізняються за кольором. Незалежно від виду інфекції, що викликала захворювання, симптоми уретриту дуже схожі. Відмінність може бути тільки в інтенсивності больових відчуттів та інтенсивності виділень.

Ознаки специфічного уретриту зазвичай проявляються незабаром після інфікування в процесі статевого акту з хворим партнером. 

Неспецифічний уретрит , зазвичай спричинений умовно – патогенними мікроорганізмами, може спалахнути тоді, коли організм піддається несприятливим зовнішнім впливам, таким, як:

  • Травма стінок уретри.
  • Неправильна дієта, що включає в себе надмірну кількість гострої, кислої, подразнюючої їжі, зловживання алкоголем здатні викликати хімічне ураження стінок уретри, після чого механізм розвитку запалення працює так само, як при механічних травмах;
  • Неправильний питний режим. Важливим фактором захисту організму від інфекцій сечостатевої системи і від уретриту зокрема, є регулярне сечовипускання.
  • Хронічні запальні процеси, наявні в організмі, можуть стати «постачальниками» інфекції в уретру. Збудники запального процесу можуть доставлятися туди з потоком крові з будь – якої частини організму;

Головний метод лікування – специфічна антибактеріальна терапія. У кожному окремому випадку уролог проводить обстеження на уретрит і підбирає препарат, відповідний інфекційному збуднику. Тривалість курсу лікування може становити від кількох днів до 14 – 18 днів, в залежності від причини запалення і його тяжкості. Як правило, лікування проводиться амбулаторно.

лікарі-Урологи