Пневмонія є однією з форм гострої респіраторної інфекції, що впливає на легені.
Легені складаються з дрібних мішечків (альвеол), які при диханні у здорової людини наповнюються повітрям. При пневмонії альвеоли заповнюються гноєм та рідиною, що робить дихання болючим та обмежує надходження кисню.
Викликати пневмонію можуть віруси, бактерії, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми. Також можливий розвиток запалення через уживання окремих медичних препаратів, унаслідок аутоімунних захворювань тощо.
6 фактів про хворобу:
Окрім того, до групи ризику можна віднести людей, які часто хворіють та людей, що проживають у несприятнивих екологічних умовах. Зазвичай винна ГРВІ або низка перенесених супутніх захворювань і вірусних інфекцій (кір, коклюш та ін.). Інші фактори ризику: недостатнє або неправильне харчування, активне або пасивне паління, дефіцитна анемія, рахіт, недоношеність, цукровий діабет та ін.
Симптоми на початку хвороби можуть нагадувати грип або ГРВІ, вони різняться у кожному випадку. Зазвичай пневмонія проявляється так: кашель, утруднене дихання, висока температура тіла (39 ° і вище), прискорене і гучне дихання. Іноді при пневмонії немовлятам важко ковтати їжу або пити, у них може знижуватися температура тіла, виникати судоми і втрата свідомості.
– респіраторно-синцитіальний вірус потрапляє в організм, коли людина торкається предметів, на яких є віруси, бактерії чи грибки, а потім – очей або носа;
– повітряно-крапельним шляхом (через носову чи ротову порожнину) можуть поширюватися як віруси, так і бактерії;
– через кров часто відбувається бактеріальне зараження немовлят під час пологів або відразу після народження.
Пневмонія може розвинутись як ускладнення внаслідок вірусних чи простудних захворювань, а може сама викликати серйозні ускладнення.
Серед ускладнень – абсцедуюча пневмонія, абсцеси та плеврити. Якщо звернутись до лікаря занадто пізно – хвороба може призвести до смерті.
Якщо ви відчули високу температуру, сухий кашель, ускладнене дихання — терміново зверніться до сімейного лікаря або пульмонолога Медичного центру «ДІВЕРО». Лише фахівець може поставити діагноз і призначити необхідне лікування. Симптоми різних захворювань органів дихання є подібними, а несвоєчасне звернення до лікарів може стати фатальним для пацієнта.
– щеплення;
– зміцнення імунітету;
– достатнє та збалансоване харчування;
– здоровий спосіб життя;
– регулярну фізичну активність на свіжому повітрі;
– дотримання правил особистої гігієни.