- Гормональні препарати призводять до неконтрольованого збільшення ваги. Сучасні КОК (комбіновані оральні контрацептиви) є мікродозованими (містять незначну дозу гормону естрогену і практично не затримують рідину в організмі жінки. Якщо подібні проблеми виникають, то найчастіше вони викликані особистою непереносимістю препарату або іншими захворюваннями в організмі жінки.
Отже, це МІФ!
- КОК і алкоголь не сумісні! Насправді дія таблеток дійсно слабшає, якщо одразу після прийому препарату внаслідок алкогольної інтоксикації у жінки виникає блювота. У такому випадку для досягнення 100% контрацептивної дії необхідно додатково використовувати бар’єрні способи захисту. У всіх інших випадках алкоголь не впливає на дію КОК.
Отже, це МІФ!
- Багато жінок знають/чули від подруг/читали про те, що прийом КОК знижує лібідо. Подібна реакція у рідких випадках дійсно можлива. Зниження лібідо можливо найчастіше в перші місяці прийому протизаплідних пігулок, оскільки відбувається адаптація організму.
Отже, це правда!
- Серед пацієнтів існує і така думка, що прийом КОК викликає непліддя. Дослідження показують, що жінки, які робили аборти, або не оберігалися протягом статевого життя, страждають безпліддям в два рази частіше. Згідно з результатами дослідження, шанс завагітніти в перші місяці після припинення прийому КОК збільшується (ребаунд ефект), на відміну від тих випадків, коли жінка не приймала препарати і також намагається зачати дитину.
Отже, це науково доведений МІФ.
- КОК категорично не можна приймати дівчатам молодше двадцяти років. Дана інформація не обґрунтована, оскільки подібні препарати не тільки захищають від небажаної вагітності, але і вирішують проблеми зі шкірою і волоссям, викликані підлітковим віком.
Отже, це МІФ