Алопеція – стан, при якому випадає волосся або відбувається облисіння. Може проявлятися як у голові, і інших ділянках тіла. Хвороба може бути як тимчасовою, так і постійною, і часто пов’язана із генетичними факторами, гормональними змінами, медичними станами чи стресом.
Причини алопеції можуть бути дуже різноманітними та вимагають професійної оцінки ситуації, що дозволить правильно підібрати лікування заощадити гроші пацієнта.
Захворювання може виявлятися у різних формах:
Телогена алопеція: тимчасова посилена втрата волосся, пов’язана з порушенням харчування волосяного фолікула і часто є причиною стресу, зміни дієти або клімату, може супроводжувати інші серйозні захворювання або бути наслідком зміни гормонального статусу. Токсичність деяких лікарських засобів також можуть бути причиною телогенової алопеції.
Андрогенна алопеція: поширений тип облисіння як серед чоловіків, так і жінок. Може виникати в молодому віці (передчасна алопеція), зазвичай виникає у людей із генетичною схильністю та гормональними змінами. Випадання волосся при андрогінії відбувається за чоловічим типом – виражено на маківці голови або порушенням лінії росту волосся (поглиблення лобових дуг).
Алопеція осередкова: аутоімунний стан, при якому імунна система атакує волосяні фолікули та супроводжується випаданням волосся на обмежених ділянках. Типова ознака осередкової алопеції. Ці області зазвичай гладкі і можуть виникати на голові, бороді або бровах. Завжди вимагає консультації спеціаліста та ретельного підбору лікування.
Рубцева алопеція: рубцеве випадання волосся, при якому волосяні фолікули руйнуються та замінюються рубцевою тканиною. Незважаючи на те, що в багатьох джерелах написано про незворотність такого процесу – сьогодні ці стани можливо досить успішно лікувати та повернути пацієнтові початковий обсяг волосся.
Трихотілломанія: розлад, при якому людина мимоволі висмикує своє волосся. Дуже поширена патологія серед дітей. Цей вид «алопеції» вимагає втручання психолога.
Фізичне пошкодження волосся: надмірне використання хімічних речовин для волосся, гарячих приладів для укладки або тугі зачіски.
За типом течії алопеція може бути:
Раптова втрата волосся після стресу чи як побічний ефект медичних процедур.
Повне облисіння голови чи тіла. Екстремальні випадки алопеції, відомі як тоталіс і універсал.
Лушпиння, почервоніння і запалення, виражений біль і стягнутість шкіри голови.
Зміни у структурі та якості волосся та нігтів.
Ломкість волосся. Волосся може стати більш ламким, а в деяких випадках легко висмикуватися або ламатися при незначній дії.
У разі помічених змін слід звернутися до лікаря дерматолога або трихолога для точної діагностики та відповідної терапії.
Лікування алопеції залежить від її типу, ступеня тяжкості та причин. Основні способи, які можуть бути запропоновані пацієнту:
Медикаментозне лікування:
· Кортикостероїди. Застосовуються як ін’єкцій, таблеток або місцевих засобів.
Застосування препаратів бета-блокаторів, вазодилататорів – як системних, так і мастових.
Застосування інгібіторів 5-альфа-редуктази – системних та місцевих.
· Імуномодулятори для корекції корекції аутоімунних процесів в організмі.
· Вітаміни місцеве та системні.
· Застосування ферментів
Хірургічні та косметичні процедури
· Мезотерапія – ін’єкції спеціальних сивородок підшкірно.
Трансплантація волосся. Переміщення волосяних фолікулів із зон, де волосся збереглося, на облисілі ділянки.
· Лазерна терапія. Низькорівневий лазерний вплив для стимуляції росту волосся та зменшення запалення.
Підтримуючі методи
· Плазмотерапія. Використання власної плазми для стимуляції росту волосся.
· Есенційні олії та натуральні препарати. Деякі натуральні засоби можуть використовуватися для зміцнення волосся та покращення кровообігу в шкірі голови.
· Дієта та спосіб життя. Здорове харчування, збагачене білками, вітамінами та мінералами, може сприяти зміцненню волосся.
Перед початком лікування важливо проконсультуватися з лікарем, який зможе визначити відповідний метод, залежно від індивідуальних особливостей пацієнта. Якщо вас цікавить питання «Алопеція лікування в Київ», звертайтесь до клініки «Діверо». Фахівці з великим досвідом роботи в діагностиці та терапії допоможуть виявити причину, підібрати ефективне лікування та відновити здоров’я волосяних цибулин.
Незважаючи на важливість спільної роботи з профільним лікарем з лікування алопеції, трапляються ситуації, коли потрапити до лікаря є проблемою, на цей випадок ми також хочемо запропонувати тимчасове вирішення проблеми – сучасний комплекс Алопель®.
Алопель – це сучасний багатокомпонентний комплекс природного походження для лікування алопеції. Містить три запатентовані комплекси Procapil® (Прокапіл), Capsxyl® (Капіксіл) та Poliplant Capilar® (Поліплант Капілар) фіксованих рослинних екстрактів-біоактивів.
Алопель комплекс не має обмежень за віком, а також підходить і чоловікам, і жінкам.
Чому ми рекомендуємо Вам застосовувати Алопель® у разі неможливості отримати консультацію лікаря?
1) Алопель® не може нашкодити за будь-якого виду алопеції, т.к. використовується у комплексній терапії всіх видів алопеції.
2) Алопель ідеально підходить, як місцевий засіб при тілагенової, дифузної алопеції, т.к. зміцнює волосяний фолікул та покращує його харчування.
3) Антиандрогенні компоненти, що входять до складу Алопелю, м’яко інгібують 5-альфа-редуктазу і допомагають при не сильно вираженій андрогенній алопеції і може бути успішним продуктом для зупинки випадання волосся при андрогенній алопеції і бути хорошим стартом до консультації з лікарем.
4) Алопель® допомагає знизити себорею та зняти запалення, тому може застосовуватися як при осередковій алопеції, так і при рубцевій у комплексі з кортикостероїдами та ферментами – які може призначити лише лікар.
Комплекс Алопель містить шампунь і лосьйон у формі піни.
Етап 1 – очищення волосяної частини голови шампунем.
Спосіб застосування шампуню Алопель®: нанести невелику кількість на мокре волосся, масажуючими рухами досягти максимального контакту піни зі шкірою голови. Залишити аплікацію на 3 хвилини, після чого змити та повторити процедуру ще раз. Важливо застосовувати двічі при кожному миття голови і тримати 3 хвилини!
Етап 2 – нанесення лосьйону у формі піни Алопель®
Спосіб застосування піни Алопель: збовтати перед застосуванням, видавити невелику кількість піни собі на долоню, рівномірно розподілити піну по проділу або нанести на уражену ділянку з волоссям. Втирати м’якими масажними рухами у шкіру. Не змивати протягом 3-х годин. Застосовувати 1-2 рази на день. Можна мити голову за потребою, не обов’язково щодня.
Наші висококваліфіковані спеціалісти клініки «Діверо» завжди готові допомогти вирішити проблеми з випаданням волосся.