Мучить головний біль з ранку до вечора, біль не минає навіть після прийому анальгетиків? Значить, настав час відвідати лікаря. Багато людей не сприймають головний біль серйозно та займаються самолікуванням за допомогою пігулок або чекають поки він мине сам собою. Втім це не найкращий вихід.
Постійні головні болі можуть спричиняти спазми м’язів, лімфостаз, гіпоксію мозку та навіть свідчити про наявність більш серйозного захворювання.
Вік, і стать жодним чином не впливають на те, чи буде у вас головний біль, чи ні. Ця проблема може бути в кожного.
Причини, чому людина стикається з головним болем, різноманітні. Ними можуть стати як психологічні збудники, так і фізіологічні.
Найбільш розповсюдженими чинниками є:
- Велика кількість навантаження на організм. Не лише фізичне навантаження викликає біль, але й психоемоційне, інтелектуальне;
- Постійна напруга м’язів;
- Неправильний режим сну, відпочинку, перенавантаження роботою;
- Вплив на судинно-нервову систему, в разі захворювання на остеохондроз, шийний спондильоз;
- Запальні, або інфекційні захворювання;
- Зміни в артеріальному та внутрішньочерепному тиску;
- Захворювання, пов’язані з дихальною, серцево-судинною, нервовою системами;
- Отруєння (харчове, або медикаментозне), або інші патології, пов’язані зі взаємодією організму з токсичними речовинами;
- Пухлина, або наслідок травми.
Звичні засоби, які зможуть прибрати головний біль напруги, можуть бути малоефективними, коли у пацієнта мігрень, або інші типи болю. Саме тому варто звернутися до лікарів Медичного центру «ДІВЕРО». Це допоможе не лише дізнатися першопричини головного болю, але й дасть нагоду отримати консультацію з професіоналом.
Позбавити людину від головного болю без будь-яких ліків покликані корисна їжа, емоційний спокій і здоровий сон.
Такі невеличкі поради:
- Провітрюйте кімнату. Больові відчуття можуть виникати внаслідок інтоксикації вуглекислим газом та задухи.
- Заберіть джерела звуку та світла.
- Проведіть масаж плечей, шиї та голови для кращого розслаблення.
- Зменшити неприємні відчуття допоможе запах лаванди та м’яти, які можна використовувати як ефірну олію для холодного компресу або ароматизована добавка до чаю.
Необхідно ввести у своє життя такі корективи:
- Якісний нічний сон, який становитиме від 7 до 8 годин. Надлишок сну може призвести до болів у голові та млявості, а недолік – до проблем з нервами.
- Виключіть з раціону продукти, що провокують больові відчуття — насичені підсилювачами смаку та консервантами, а також солоні та копчені;
знижуйте рівень стресу шляхом вироблення своїх засобів від нього (боксерська груша, тепла ванна, медитація і т. д.).
- Дотримуйтесь правильного режиму відпочинку та праці, щоб не викликати головного болю від перевтоми.
- У разі повторення головного болю рекомендуємо відзначати у календарі їх появу та тривалість. Це допоможе у визначенні причини болю та призначенні правильного рішення.
- Займайтеся спортом регулярно, тому що це насичує мозок киснем та іншими поживними речовинами, а також покращує його кровопостачання.
- Обмежте вживання знеболювальних та анальгетиків. Якщо перша таблетка не допомогла, не поспішайте приймати другу — передозування теж є серйозною причиною для виникнення болю.
Чекаємо Вас на консультації нашого невропатолога для встановлення точної причини головного болю і вибору оптимального способу лікування.
Записатися можна за телефонами 066-350-77-77
МЦ «ДІВЕРО» метро НИВКИ