Проблема з вірусом грипом полягає у тому, що він постійно змінюється та . Жодний інший вірус не змінюється настільки швидко, як вірус грипу.
Грип — надзвичайно заразна хвороба, яка надзвичайно швидко поширюється серед людей. При кашлі та чханні мікрокраплі з вірусом осідають на поверхнях, при контакті з якими інші люди можуть заразитися.
Одна мікрокрапля може містити сотні ! вірусних частинок. При потраплянні на слизову рота або носа здорової людини вірус кріпиться до здорової клітини потім за допомогою ряду ферментів проникає в клітину і починає там розмножуватися, внаслідок чого клітина слабшає та гине, а вірус током крові розноситься по організму, вражаючі нові клітині та органи організму людини .
Є чотири групи вірусу грипу: А, В ,С та Д. Групи вірусів типу А і В є причиною сезонних епідемій, а тип С викликає грип в легкій формі та не спричиняє виникнення епідемій.
Вірус грипу типу В вражає лише людину, тоді як тип А циркулює серед людей і багатьох тварин. Тип А виявлений у водоплавних і домашніх птахів, коней, свиней, інколи — у тюленів та китів. Віруси типу А можуть долати міжвидовий бар’єр: передаючись, наприклад, від птахів до свиней, а потім і до людей. Але, на щастя, це відбувається вкрай нечасто.
Групи ризику: кому потрібно бути особливо обережним:
Цим групам людей варто регулярно робити щеплення (один раз на рік), дотримуватись усіх заходів профілактики та зайвий раз не піддавати себе ризику (мінімізувати знаходження в громадських місцях під час епідемій, не контактувати з хворими тощо).
Рутинна профілактика захворюваності на грип:
Маска корисна, якщо її носить хворий при контакті зі здоровими. Вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, багаті вірусом.
В більшості випадків для одужання потрібні зовсім прості речі:
Єдиний надійний захист від грипу — вакцинація!
Щеплення – це найперший та найважливіший крок для профілактики грипу!